Ветераните ќе ги одмерат силите со Словенци во Скопје

skopje-ice-fest-2019

Хокеарскиот тим на ветераните од Македонија утре, петок во ледената арена при СЦ Борис Трајковски ќе одигра пријателски меч.

На истиот „црвено-жолтите“ за противник ќе ја имаат екипата на Гуд Гајс од Љубљана, против кои по вторпат во меѓусебната историја ќе ги одмерат силите.

Почетокот на мечот е од 20:00 часот, а влезот за истиот е бесплатен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Reddit
VK