You are here:

Турнир

По 5 години пауза, Металург повторно во Долењске Топлице

По 5 години пауза, ХК Металург Скопје повторно ќе присуствува на традиционалниот турнир во инлајн…

Ветераните ќе ги одмерат силите со Словенци во Скопје

Хокеарскиот тим на ветераните од Македонија утре, петок во ледената арена при СЦ Борис Трајковски…

Ајс Фестивал 2019 – Меѓународен хокеј турнир викендов во Скопје

Од петокот па се до неделата на лизгалиштето при СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи…

Македонија го освои Купот за држави без хокеј арени

Македонија го освои Купот за држави без хокеј арени – 15 години бараме услови, велат…

Македонските хокеари ја совладаа селекцијата на БиХ во Сараево

Хокеарската репрезентација на Македонија славеше со 7-8 (1-3, 2-3, 4-2) против селекцијата на Босна и…

Хокеј на ролерки: Македонските хокеари со прва историска победа

Македонската хокеј инлајн репрезентација во петтите квалификации за СП, дојде до првата победа, откако во…

Македонските хокеари на свој трошок на првиот аматерски турнир во Софија

Македонските хокеари на свој трошок на првиот аматерски турнир во СофијаМакедонските хокеари разочарани од ситуацијата…