You are here:

Новости

Отворено лизгалиштето во СЦ Борис Трајковски

Од Спортскиот центар „Борис Трајковски“ информираат дека од утре (петок) започнува со работа лизгалиштето. Вратите…

По 5 години пауза, Металург повторно во Долењске Топлице

По 5 години пауза, ХК Металург Скопје повторно ќе присуствува на традиционалниот турнир во инлајн…

Ветераните ќе ги одмерат силите со Словенци во Скопје

Хокеарскиот тим на ветераните од Македонија утре, петок во ледената арена при СЦ Борис Трајковски…

Лизгалиштето Кале доделено на Федерацијата за лизгачки спортови

Популарното скопско лизгалиште под Кале, во следните 30 години ќе го управуваа Федерацијата за лизгачки…

Македонска хокеарска колонија во Грција

Хокејот на мраз се уште не е доволно развиен во Македонија, па така овие спортисти…

Ајс Фестивал 2019 – Меѓународен хокеј турнир викендов во Скопје

Од петокот па се до неделата на лизгалиштето при СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи…

Тимот на Фан пит на тренинг кај хокеарите

„На Македонија и е потребна Хокеј Арена“ е пораката која што ја испратија хокеарите од…

Македонија го освои Купот за држави без хокеј арени

Македонија го освои Купот за држави без хокеј арени – 15 години бараме услови, велат…

Македонскиот првак во хокеј на мраз е нов шампион на регионалната БАХЛ – лига

Македонскииот шампион и претставник во регионалната БАХЛ – лига ХК Металург, покрај тоа што на…