You are here:

Видео

Лизгалиштето под Кале – Денес руинирано и запуштено

Едно од најпосетуваните места во Скопје во 70-тите и 80-тите години, лизгалиштето кај Кале, денес…

Хокеј со ХК Вардар на ТВ Скопје 1982

Во архивите на YouTube, поточно каналот на Skopsky Fandango, може да се најде прекрасна стара…

Тимот на Фан пит на тренинг кај хокеарите

„На Македонија и е потребна Хокеј Арена“ е пораката која што ја испратија хокеарите од…

Македонските хокеари ја совладаа селекцијата на БиХ во Сараево

Хокеарската репрезентација на Македонија славеше со 7-8 (1-3, 2-3, 4-2) против селекцијата на Босна и…

Хокеј на ролерки: Македонските хокеари со прва историска победа

Македонската хокеј инлајн репрезентација во петтите квалификации за СП, дојде до првата победа, откако во…

Македонската Хокеј репрезентација првпат официјално на мраз

Македонската репрезентација во хокеј на мраз го одигра својот прв, официјален натпревар. На лизгалиштето во…